Cez päť chotárov

 

„V sobotu 5.2.2022 sa uskutočnil  v našej obci 29. ročník turisticko bežkárskeho prechodu "Cez päť chotárov ."  Napriek  nočnému dažďu sa na prechode zúčastnilo asi 60 nadšencov zimného športu a obdivovateľov krás nášho regiónu a to  nielen z našej obce ale aj z okolia . O tom, že sme dobre urobili  keď sme sa nedali odradiť počasím ,  sme sa presvedčili hneď na začiatku . Stopa bola perfektne pripravená a v spoločnosti skvelých ľudí sme hravo zvládli aj náročnejšie úseky pri stúpaní pod Choč. Odmenou nám bol pohľad na zasnežené stromy, lúky a nádhernú bielu prírodu. Na Varte nás čakalo teplé občerstvenie v podobe slaniny, špekáčikov a teplého čaju , pre odvážnejších aj s rumom.  Snehu bolo  miestami až po pás tak bola radosť spadnúť pri zjazdoch hlavne v druhej polovici trasy. 

       Poďakovanie  za organizáciu a zabezpečenie občerstvenia  patrí Obci Vyšný Kubín a Obci Leštiny a zároveň členom občianskeho združenia VK Skalky za zvládnutie náročnej prípravy trate a spoluorganizáciu celého prechodu . 

       Budúci rok nás čaká jubilejný 30. ročník.  Verím, že sa opäť spolu stretneme aby sme podporili myšlienku krásneho športu ale aj stretli svojich priateľov a potešili svoju dušu pohľadom na nádhernú prírodu .“

                                                                                                                      M.Melicherčíková