VIII. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja

Športoví nadšenci Vyšného Kubína v spolupráci s Obecným úradom vo Vyšnom Kubíne zorganizovali v sobotu 3. 1. 20158. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja, ktorého sazúčastnilo 14 mužov a 5 žien. Opäť smeprivítalihostí z MalatinejaDolného Kubína. V kategórii mužov sa súťažilo o hlavnú cenu Putovný pohár obce Vyšný Kubín.
Muži hrali v 3 skupinách systémom každý s každým na 3 vyhraté sety.O konečnom poradí v skupine rozhodol počet vyhratých zápasov. Do štvrťfinálovej časti postúpili prví traja hráči z A, B skupiny, z C skupiny postúpili prví dvaja.. Víťazi sa stretli vsemifinále. Záver turnaja tvorili zápasy o 1. a 3. miesto.
V kategórii žien sa hralo v jednej skupine tiež systémom každý s každým. O konečnom poradí rozhodol počet vyhratých zápasov.
Mnohé zápasy mali dobrú úroveň i napínavý priebeh. Po športových súbojoch účastníkov čakalo malé občerstvenie.
Víťazom v kategórii mužov sa stal Róbert Janík z Malatinej, ktorý si odniesol Putovný pohár. Druhé miesto obsadil Vladimír Balko st. z Vyšného Kubína a tretí skončil Michael Pokorný z Dolného Kubína. Kategóriu žien vyhrala Helena Beňová z Vyšného Kubína, Viera Mudroňová z Dolného Kubína bola na druhom mieste, Alena Zámečníková z Vyšného Kubína skončila na treťom mieste.
Veľké poďakovanie za pomoc a spoluprácu pri organizácii turnaja patrí pani starostke Vyšného Kubína Vierke Jurákovej, jej manželovi Fedorovi Jurákovi, Milanovi Bajčimu ako aj všetkým ostatným, ktorí prispeli k zdarnému priebehu športovej akcie.
Fotogaléria

Vyšný Kubín 3. 1. 2015
Organizátori: obec Vyšný Kubín, Mgr. V. Balko st., Ing. V. Otto ml.